×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Fen Bilimleri Enstitüsü Programlarına Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine !

2020-2021 yılı Bahar Dönemi ders kayıtları esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda sunulmaktadır:

1- Öğrenci numaranız “https://onbasvuru.cankaya.edu.tr/” web sayfasında yayımlanmaktadır. Okul web sayfalarına öğrenci numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz; ilk kullanımda şifreniz, T.C. Kimlik numaranızdır.
2- Ders kayıtları 25-26 Şubat 2021 tarihlerinde “http://register.cankaya.edu.tr” adresinden gerçekleştirilecektir.
3- Kayıt danışmanınız öğrenci bilgi sistemi “https://sql.cankaya.edu.tr” de belirtilmiştir.
4- İlk yarıyılda en az iki kredili derse kayıt yaptırmak zorunludur; bilimsel hazırlık ve/veya İngilizce hazırlık okuyacakların bu zorunluluğu yoktur.
5- Ders kaydınızı yaptıktan sonra kaydınızın tamamlanması için kayıt sisteminin oluşturduğu onay şifresini mutlaka kayıt danışmanınıza e-posta ile gönderiniz.
6- Ders Ekleme-Bırakma 11-12 Mart 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
7- Öğrencimiz olarak, Çankaya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği bilmeniz gerekmektedir; ilgili mevzuata http://kutuphane.cankaya.edu.tr/yonetmelikler/ sayfasından erişebilirsiniz.
8- Ders içerikleri, almanız gereken dersler ve programınız hakkındaki benzeri detaylı bilgilere ise ilgili anabilim dalından ulaşabilirsiniz.
9- MSB, askerlik bilgilerinizi, YÖKSİS siteminden almaktadır. Durumunuzu e-devlet üzerinden takip ediniz.

Çankaya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’ne göre Tezli Yüksek Lisans programlarında birinci yarıyıl sonuna kadar, Doktora programlarında ise ikinci yarıyıl sonuna kadar tez danışmanlarının atanması gerekmektedir. Tez danışmanı ataması yapıldıktan sonra tez danışmanınız aynı zamanda kayıt danışmanınız olacaktır.