×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Çankaya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı programlara kayıtlı öğrencilerin tez savunmasına girebilmeleri için izlenecek adımlar aşağıdaki gibidir:

  1. Tez çalışmasının tamamlanmasının ardından tez kopyası elektronik ya da basılı olarak tez uzmanına ulaştırılır. 
  2. Tez uzmanı ayrıntılı format kontrolu yapmaksızın (format kontrolu tez savunmasında başarılı olduktan sonra yapılır) tezin intihal kontrol programı Turnitin sistemi üzerinden benzerlik raporunu oluşturarak öğrenciye gönderir. 
  3. Benzerlik raporu danışman tarafından imzalanarak “Tez Savunma İstek Formu(TR|EN)”na eklenir. Öğrenci ve danışman tarafından hazırlanıp imzalanan Tez Savunma İstek Formu ilgili Anabilim Dalı’na ulaştırılır. Form, tezli yüksek lisans programları için üç asil (biri üniversite dışından olmak üzere) ve iki yedek (biri üniversite dışından olmak üzere); doktora programları için beş asil (ikisi üniversite dışından olmak üzere) ve iki yedek (biri üniversite dışından olmak üzere) jüri üyesinin bilgilerini de içermelidir. (Varsa) ikinci danışmanın jüriye katılma durumunda Çankaya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliği Madde 32.3 ve Madde 41.4.b uygulanır.
  1. Tez Savunma İstek Formu’nda belirlenen jüri üyelerine, benzerlik raporunun danışman imzalı bir nüshasıyla birlikte tezin birer kopyası ve jüri davetiyesi iletilir. Tez savunması, davetiyelerin jüri üyelerinin eline ulaşmasını takiben en geç 30 gün içinde yapılır. Bu süre içinde yapılmayan jüri düşer.